#
Zihni Şahin

Hakkında

1954 Yılı Bafra'da doğdu. İlkokulu Uluağaç köyünde, ortaokulu Samsun'da, liseyi Bafra Lisesi'nde bitirdi. Bursa Eğitim Enstitüsü Matematik Bölümünden mezun oldu. İlk görev yeri olan Erzincan Endüstri Meslek Lisesi'nde Müdür Yardımcısı ve matematik öğretmeni olarak görev yaptı.

Bafra Lisesi ve Atatürk İlköğretim Okulu'nda uzun yıllar çalıştı. 22 yıl Kızılırmak Dershaneleri'nde Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Kurum Müdürü olarak görev yaptı. Eğitimci olarak binlerce öğrencinin yetişmesine ve üniversite kazanmasına bizzat emek verdi.

2009 yılında yapılan Belediye Başkanlığı seçiminde AK Parti tarafından Bafra Belediye Başkanı adayı olarak gösterildi ve belediye başkanlığına seçildi.

2014 yılında yapılan Belediye Başkanlığı seçimlerinde Ak Parti tarafından tekrar aday gösterildi. Halkın rekor seviyede desteği ile 2.kez Bafra Belediye başkanlığına seçildi.

Bafra Belediye Başkanlığı görevi sırasında sayısız kalıcı proje ve hizmeti Bafra halkı ile buluşturdu.

19 yıldır Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yapan Sayın Yusuf Ziya Yılmaz’ın milletvekili adaylığı için istifa etmesi sonucunda Cumhurbaşkanımız ve genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım tarafından Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterildi. 3 Mayıs 2018 tarihinde ise Samsun Büyükşehir meclisinde yapılan oylama sonucunda Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçildi.

Emekli öğretmen Şükriye Şahin ile evli ve Endüstri Mühendisi bir oğlu vardır.